Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
1 травня
Завантажити ще

Стефанчук порівняв нардепів, які транслюють засідання Верховної Ради, з корегувальниками

Стефанчук порівняв нардепів, які транслюють засідання Верховної Ради, з корегувальниками
Фото: facebook.com/stefanchuk.official

Народні депутати, які у прямому етері транслюють засідання Верховної Ради у своїх соціальних мережах, не відрізняється від корегувальників російських ударів. Про це голова парламенту Руслан Стефанчук заявив у коментарі hromadske.

- Є люди, які хочуть зловити якийсь миттєвий гайп, піддаючи загрозі інших членів парламенту, працівників його апарату. Моя думка — що їхня діяльність не відрізняється від корегувальників. Це не питання регламентного комітету — мають діяти правоохоронні органи, якщо вони вбачають у цьому загрозу нацбезпеці, а я переконаний, що така загроза є, — сказав він.

Стефанчук додав, що виборів до Верховної Ради не буде під час воєнного стану, а кількість народних депутатів і так критично низька — 401. Тож це може призвести до того, що за тих чи інших обставин парламент буде неспроможним виконувати свої функції, очевидно, маючи на увазі загрозу російських повітряних ударів.

Народний депутат  із фракції «Голос», голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин сказав, що парламентарі, які транслюють засідання Верховної Ради, використовують це на свою користь. Їх як чи не єдине джерело одразу цитують ЗМІ. 

- Тому для керівництва парламенту було б логічно налагодити якісну роботу пресцентру ВРУ. Ми, з боку комітету, максимально цьому сприятимемо, — зазначив він.

Народний депутат із фракції «ЄС» Олексій Гончаренко, який транслює засідання Верховної Ради у своєму TikTok, заявив, що робив і буде робити це. 

- Нехай зроблять трансляцію у Раді, і не буде цього. ВР має бути відкрита, я добиваюсь цього доступними мені засобами, що робив і буду робити… Я думаю, що теми війни та безпеки використовують для того, щоб закрити Верховну Раду, щоб не було трансляцій, не пускали журналістів, і вони не ставили незручні запитання. Це була б мрія будь-якої влади, - сказав він.

Згідно з постановою Верховної Ради, інформація про засідання парламенту під час воєнного стану з’являється на офіційних ресурсах через годину після його завершення. У своїх телеграм-каналах новини з парламенту оперативно повідомляють народні депутати Ірина Геращенко й Олексій Гончаренко (фракція “ЄС”), а також Ярослав Железняк (“Голос”). Гончаренко також веде прямі етери із засідань Верховної Ради у TikTok.

  • Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук пояснив, чому не всіх народних депутатів випускають у відрядження за кордон.
  • Нардепа Олексія Гончаренка не пустили на Погоджувальну раду Верховної Ради щодо нового законопроєкту про мобілізацію.