Президент США Джо Байден 30 грудня оголосив про надання Україні 2,5 мільярда доларів на потреби оборони.
- Сьогодні я з гордістю оголошую про виділення майже 2,5 мільярда доларів на допомогу Україні у сфері безпеки, оскільки український народ продовжує захищати свою незалежність та свободу від російської агресії, — йдеться у заяві Байдена, опублікованій на сайті Білого дому у понеділок.
Допомога включає 1,25 мільярда доларів для Збройних сил України та пакет заходів у рамках Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) на суму 1,22 мільярда доларів. За словами президента США, це "забезпечить Україні негайний приплив сил і засобів, які вона продовжує успішно використовувати на полі бою, а також довгострокові постачання систем ППО, артилерії та інших найважливіших видів озброєнь".
Також, за словами президента, Міністерство оборони США "перебуває в процесі" постачання сотень тисяч артилерійських снарядів, тисяч ракет і сотень одиниць бронетехніки, які зміцнять позиції України з наближенням зими.
- Як я й обіцяв раніше цього року, Міністерство оборони вже виділило всі кошти, що залишилися на USAI (Ініціативи сприяння безпеці України, — авт.), виділені Конгресом у рамках додаткової угоди, яку я підписав у квітні, і моя адміністрація повністю використовує кошти, виділені Конгресом на підтримку американського обладнання для України, — заявив Байден.
Президент США доручив своїй адміністрації продовжувати надавати Україні якнайшвидшу допомогу — у тому числі списувати старе американське обладнання на користь України, швидко доставляти його на поле бою, активізувати оборонно-промислову базу США для модернізації та поповнення запасів новою зброєю.
В Держдепі США пізніше повідомили, що до нового пакета допомоги для України ввійшли:
боєприпаси для систем протидії дронам (c-UAS);
ракети-перехоплювачі для ППО;
реактивні снаряди для HIMARS;
артилерійські боєприпаси калібру 155-мм і 105-мм;
ракети класу "повітря-земля";
протитанкові системи Javelin і шведські ПТРК AT-4;
ракети TOW;
осколкові гранати;
обладнання та снаряди для підриву;
засоби зв'язку, навчання, програмне забезпечення, одяг та індивідуальне спорядження;
запасні запчастини;
допоміжне обладнання;