27 грудня
Завантажити ще

Є кілька причин, чому Зеленський не підписує підвищення податків, — ЗМІ

Є кілька причин, чому Зеленський не підписує підвищення податків, — ЗМІ
Фото: facebook.com/zelenskyy.official

Є кілька причин того, чому президент Володимир Зеленський досі не підписав закон про історичне підвищення податків. Про це 26 листопада повідомила ЕП з посиланням на співрозмовників в економічному блоці уряду та парламенту.

- Президент до останнього відкладав підписання. На зустрічах з Мінфіном та депутатами він кілька разів питав, чи потрібно підвищувати ці податки, адже є кошти від заморожених російських активів, – розповів один з учасників такої зустрічі.

Серед причин затримки – невдоволення тим, як уряд пояснював підвищення податків. На думку президента, українці мали чітко зрозуміти, що влада йде на такий крок, бо відчуває брак ресурсів для фінансування бойових дій.

Цю думку підтверджує й те, що саме Зеленський наполіг, аби підвищувався військовий збір, а не ПДВ, на чому наполягали бізнесмени та громадськість. Адже військовий збір “брендований” під війну, тоді як ПДВ з нею асоціювати складніше.

Попри цю вимогу уряд та депутати, які працювали над фінальним варіантом податкових змін, заклали в проєкт низку інших пропозицій. Наприклад – вищі податки для АЗС і вищу ренту на видобуток ресурсів, що дратувало Зеленського.

Співрозмовники видання повідомили, що німецькі урядовці скаржилися в Офіс президента щодо підвищення ренти на каолін – спеціальну глину, яка використовується в керамічній промисловості. Одна з німецьких компаній видобуває його в Україні.

- Президент розцінив додавання цієї норми як порушення домовленостей з урядом та парламентом, – додав співрозмовник в Кабміні.

Насамкінець затягування підписання закону співрозмовники пояснюють небажанням ухвалювати непопулярні рішення. 

- Люди часто прокрастинують, коли треба робити те, чого вони не хочуть. Президент теж людина, – зазначило джерело.

Журналісти звернулися до Офісу президента із запитом, чому Зеленський не підписав закон і чи планує його підписувати. На момент публікації матеріалу відповіді не було.

Якщо президент підпише закон у листопаді, у такому разі різні частини зарплат, які громадяни отримали протягом одного місяця, можуть оподатковуватися за різними ставками.

  • Верховна Рада ухвалила закон про підвищення податків 10 жовтня. Згідно з Конституцією президент має 15 днів на підписання, ветування або повернення на доопрацювання. З моменту ухвалення документа минуло вже понад 40 днів. 
  • 24 жовтня ЗМІ повідомили, що президент Володимир Зеленський не планує підписувати закон про скасування переведення годинників, який парламент ухвалив 16 липня.