Росія зібрала 50 тисяч своїх і північнокорейських солдатів для контрнаступу в Курській області найближчими днями. Про це 10 листопада повідомила The New York Times. Американська газета послалася на анонімні джерела в Україні та США.
- У новій оцінці США зроблено висновок про те, що Росія зосередила сили, не виводячи солдатів зі сходу України - її пріоритету на полі бою, - що дозволило Москві чинити тиск на кількох фронтах одночасно, - сказано у статті.
Російські війська відвойовують частину території, яку Україна захопила цього року в Курській області. Вони атакували українські позиції ракетними ударами та артилерійським вогнем, але поки не розпочали там великого наступу, заявили представники США. Українська влада заявляє, що очікує подібної атаки за участю північнокорейських військ найближчими днями. В цей час північнокорейці проводять спільні навчання з російськими військами у західній частині Курська.
Один західний чиновник та американські чиновники заявили, що Україна все ще має сильну оборону в Курській області і може втриматися принаймні якийсь час. Американські офіційні особи вважають, що українські війська буде важко вибити, і що російські та північнокорейські сили, ймовірно, зазнають тяжких втрат, подібних до тих, які Росія зазнала на сході України. Американські та британські військові аналітики оцінюють поточну кількість загиблих і поранених російських солдатів у середньому більш ніж 1200 осіб на день.
Проте якщо Росія набере обертів, вона може не зупинитися на своєму кордоні, а спробувати відкинути українські війська далі. Неясно, чи дозволить уряд Північної Кореї своїм військам проводити тривалі операції в Україні, чи вони призначені лише для контрнаступу на Курській дузі, повідомляють представники міністерства оборони США.
Джордж Баррос, аналітик Інституту вивчення війни, сказав, що попри недосвідченість, північнокорейські сили добре організовані.
- Єдине, в чому вони дійсно можуть бути кращими за росіян, - це згуртованість і дисципліна, - заявив він.
Роб Лі, російський військовий фахівець з Інституту досліджень зовнішньої політики у Філадельфії, який нещодавно повернувся з поїздки до України, додав: «Тисячі додаткових піхотинців можуть відіграти вирішальну роль у Курську. Ці солдати молодші і у кращій фізичної формі, ніж багато російські контрактники».
Представники міністерства оборони США заявили, що не знають, чи надішле Північна Корея додаткові підкріплення. Високопосадовець сказав, що українські розвідники прогнозували, що Північна Корея може відправити до 100 000 солдатів.
Пан Баррос назвав розгортання Північної Кореї «альтернативним трубопроводом».
- Ймовірно, це не буде одноразове відправлення 10 000 солдатів. Найімовірніше, це буде спосіб регулярно залучати тисячі, можливо, до 15 000 осіб на місяць, – сказав він.