Завантажити ще

У МЗС відреагували на рішення Малі розірвати дипвідносини з Україною, назвавши його "недалекоглядним"

У МЗС відреагували на рішення Малі розірвати дипвідносини з Україною, назвавши його
Фото: mfa.gov.ua/

Міністерство закордонних справ назвало "недалекоглядним" рішення перехідного уряду Малі розірвати дипломатичні відносини з Україною. Відомство пообіцяло відповісти на політико-дипломатичному рівні, повідомляє пресслужба МЗС.

- Рішення Перехідного уряду Республіки Малі розірвати дипломатичні відносини з Україною є недалекоглядним і поспішним... Україна беззастережно дотримується норм міжнародного права, непорушності суверенітету та територіальної цілісності інших країн і рішуче відкидає звинувачення Перехідного уряду Малі в нібито "підтримці УкраЇною міжнародного тероризму, - наголосили в міністерстві.

У МЗС висловили жаль з приводу того, що влада Малі ухвалила рішення про розрив дипломатичних відносин з Україною, "не провівши ретельного вивчення фактів та обставин інциденту на півночі Малі, а також не надавши жодних доказів причетності України до зазначеної події". Міністерство також нагадало, що саме Україна активно підтримує право народів Африки на незалежність та деколонізацію, зокрема Республіки Малі. Росія руйнує архітектуру міжнародної безпеки, порушує Цілі та Принципи Статуту ООН, які, зокрема, гарантують право країн Африки на вільне майбутнє.

У МЗС наголосили також, що Україна відома в Африці як важливий контрибутор щодо забезпечення регіональної безпеки. Її контингент "блакитних касок" зробив значний внесок у реалізацію цілої низки операцій з підтримки миру під егідою ООН. А підконтрольні Кремлю військові структури, зокрема найманці "Вагнера", використовують терористичні методи та безпосередньо причетні до численних військових злочинів, убивств цивільного населення та жорстокого поводження з військовополоненими як в Україні, так і в країнах Африки. Проте перехідний уряд Малі ці факти ігнорує.

Новини по темі: Африка МЗС