Завантажити ще

Глава Мін'юсту відреагував на критику законопроєкту про угоди зі слідством

Глава Мін'юсту відреагував на критику законопроєкту про угоди зі слідством
Фото: facebook.com/Denis Malyuska

Голова Міністерства юстиції Денис Малюська відреагував на критику ухваленого Верховною Радою законопроєкту про угоди зі слідством. Йдеться про дозвіл підозрюваним у корупційних злочинах посадовцям йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення. Малюська пояснив, чому такий законопроєкт з'явився та чим він може бути корисним, у своїх соцмережах.

- Мета угод про визнання винуватості – це далеко не лише стимулювати, щоб здавали «велику рибу» (хоча це важливо), але й уникати ризиків програти справу повністю (якщо йдеться про прокурорів – отримати виправдувальний вирок, для адвокатів/підсудних – ризик максимального покарання), а також пріоритезувати справи та заощадити ресурси, недостатні для повноцінного судового розгляду (а ресурсів у звинувачення та суду не вистачає завжди). При цьому інститут угод про визнання винуватості – чи не найпроблемніший у кримінальному праві з погляду своєї етичності, - зазначив міністр.

Малюська визнав, що угоди про визнання винуватості є досить складною темою, оскільки багатьом такі угоди здаються несправедливими. Тому в побудові такої системи потрібні чіткі механізми, аналіз. Він навів приклад США, де практика угод сторін дуже поширена та ефективно працює.

  • 18 липня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт № 11340 щодо угоди зі слідством у провадженні з корупційних злочинів. Йдеться про дозвіл підозрюваним у корупційних злочинах посадовцям йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.
  • Цього ж дня Верховна Рада декриміналізувала крадіжки на суму до 3000 гривень.
Новини по темі: Верховна Рада корупція