13 липня
Завантажити ще

Прем'єра Нідерландів Рютте 26 червня офіційно призначать генсеком НАТО, - ЗМІ

Прем'єра Нідерландів Рютте 26 червня офіційно призначать генсеком НАТО, - ЗМІ
Фото: Johanna Geron/REUTERS

Прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте офіційно призначать генеральним секретарем НАТО у середу, 26 червня. Про це сказали дипломати кількох країн Альянсу, повідомляє видання Barron’s.

- Дипломати з кількох країн НАТО заявили, що Рютте, якого підтримали США, змінить чинного генерального секретаря Єнса Столтенберга, коли його повноваження закінчаться 1 жовтня, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що постійні представники всіх 32 держав - членів НАТО офіційно схвалили призначення Рютте. Офіційно він почне виконувати свої повноваження 1 жовтня, замінивши на посаді Єнса Столтенберга.

  • Формальної процедури призначення генерального секретаря саміту НАТО не існує, але для цього потрібна згода всіх 32 членів Альянсу. Минулого тижня президент Румунії Клаус Йоганніс відкликав свою кандидатуру на посаду генсека НАТО, усунувши тим самим останню перешкоду для Марка Рютте.
  • Термін повноважень Єнса Столтенберга спливає у жовтні. Він мав завершити свою роботу на посаді наприкінці вересня 2023 року, але через відсутність консенсусу щодо наступника члени НАТО звернулися до нього з проханням прийняти продовження контракту. Він погодився до 1 жовтня 2024 року.