17 липня
Завантажити ще

Зеленський “з нетерпінням чекає” на подальші ордери на арешт після Шойгу та Герасимова

Зеленський “з нетерпінням чекає” на подальші ордери на арешт після Шойгу та Герасимова
Фото: president.gov.ua

Володимир Зеленський прокоментував рішення Міжнародного кримінального суду видати ордери на арешт Сергія Шойгу та Валерія Герасимова.

- Вітаю сьогоднішні ордери на арешт, видані Міжнародним кримінальним судом щодо двох ключових фігур у російському військовому керівництві. Обох звинувачують у скоєнні жахливих злочинів проти цивільних осіб в Україні під час безрозсудних бомбардувань Росією критичної цивільної інфраструктури в Україні, - написав він у своєму телеграм-каналі.

Президент України додав, що “ми з нетерпінням чекаємо на подальші ордери на арешт, щоб позбавити Росію відчуття безкарності”, та “сподіваємося побачити їх за ґратами”. За словами Зеленського, це відчуття безкарності десятиліттями підживлювало російські злочини. 

- Сьогоднішнє рішення є чітким свідченням того, що правосуддя за російські злочини проти українців неминуче. Воно чітко демонструє, що жодне військове звання чи двері кабінетів не можуть захистити російських злочинців від відповідальності, - підкреслив він.

  • 25 червня Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт колишнього міністра оборони Росії Сергія Шойгу та начальника Генерального штабу Збройних сил РФ Валерія Герасимова. Судді МКС видали ордери на арешт за удари по українській електроенергетичній інфраструктурі з 10 жовтня 2022 року і до 9 березня 2023 року.
  • 17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна та російського дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової через депортацію українських дітей до Росії.