Завантажити ще

Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Шойгу та Герасимова

Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт Шойгу та Герасимова
Фото: Sputnik/Gavriil Grigorov/Pool via REUTERS

Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт колишнього міністра оборони Росії Сергія Шойгу та начальника Генерального штабу Збройних сил Росії Валерія Герасимова.

Судді МКС видали ордери на арешт за воєнні злочини в Україні – удари по цивільніх об'єктах, скоєні як мінімум з 10 жовтня 2022 року і принаймні до 9 березня 2023 року, а саме за атаки на українську електроенергетичну інфраструктуру.

- Очікувана побічна шкода цивільному населенню була явно надмірною порівняно з очікуваною військовою перевагою, - йдеться на сайті суду.

Генеральний прокурор України Андрій Костін відреагував у своєму фейсбуці, зазначивши, що “це ще один значущий крок на шляху до забезпечення повної відповідальності агресора”.

- Вітаю незалежну роботу МКС, спрямовану на захист основ світового порядку, заснованого на законах і правилах. Щиро вдячний прокурорам, слідчим Служби безпеки України, Національної поліції України та всім тим, чиї наполегливі зусилля сприяли досягненню цього результату, - написав він.

Омбудсман Дмитро Лубінець заявив, що справедливість для України стає все реальнішою.

- Це дуже важливе рішення для нас. Рано чи пізно справедливе покарання наздожене кожного воєнного злочинця. Лише спільними зусиллями ми можемо це прискорити, - написав він у своєму телеграм-каналі.

  • 17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна та дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової через депортацію українських дітей.
  • 11 березня 2024 року головою Міжнародного кримінального суду стала Томоко Акане, яка видала ордер на арешт Путіна.