Завантажити ще

Зеленський доручив новому голові УДО позбутися "радянщини" та непатріотів у відомстві

Зеленський доручив новому голові УДО позбутися
Фото: president.gov.ua

Володимир Зеленський представив нового очільника Управління державної охорони полковника Олексія Морозова, якого призначив 21 червня. Про це 24 червня повідомив Офіс президента України. Зеленський заявив, що основне завдання нового керівника УДО – забезпечити, щоб в установі працювали тільки патріотично налаштовані фахівці.

- Окрім цього, Управління потребує модернізації структури та роботи, щоби відповідати вимогам воєнного часу. У нового керівника є карт-бланш на зміни. Потрібні нові підходи до роботи з особовим складом – без радянщини, – сказав президент. 

Ідеться про підвищення рівня бойової та мобілізаційної готовності особового складу й нові підходи до рекрутингу кадрів для відомства, пояснили в пресслужбі президента, удосконалення матеріально-технічної та навчальної баз УДО, зокрема створення власного навчального полігону та сучасного спеціалізованого Центру підготовки фахівців безпеки на базі Інституту Управління державної охорони.

- Звичайно, Управління має бути очищене від усіх, хто обирає для себе не Україну або дискредитує Управління державної охорони. Ваше завдання – це безпека ключових інституцій нашої держави. Я дякую всім, хто виконує це завдання абсолютно сумлінно, – додав Зеленський.

Новопризначений очільник УДО подякував президентові за довіру та зазначив, що виправдає її діями, а не промовами. Олексій Морозов попросив присутніх підтримати трансформацію Управління, зокрема реалізацію ініціатив, які він запропонує.

21 червня Володимир Зеленський призначив Олексія Морозова очільником Управління державної охорони. За даними з відкритих джерел, він закінчив розвідувальний факультет Київського інституту Сухопутних військ Збройних сил України, Об’єднаний інститут воєнної розвідки Національної академії оборони України. Служив в Збройних силах України та у Головному управлінні розвідки. Брав участь у миротворчій місії ООН в Сьєрра-Леоне та в міжнародній миротворчій місії у Косові. Після початку російського вторгнення добровільно мобілізувався у підрозділ ГУР. З листопада 2022 року служив у Службі безпеки президента УДО України.

  • 9 травня Володимир Зеленський звільнив Сергія Рудя з посади начальника Управління державної охорони України.
  • 7 травня Служба безпеки України викрила мережу агентів ФСБ, які готували вбивство президента, зокрема затримали двох полковників Управління державної охорони.