Завантажити ще

Ізраїльський прем’єр заявив про згортання операції в Газі

Ізраїльський прем’єр заявив про згортання операції в Газі
Фото: timesofisrael.com

Ізраїль заявив, що  згортає нинішню фазу дій проти ХАМАС у Секторі Гази. Натомість країна планує перекинути більшу кількість військ до північного кордону, щоб протистояти ліванському угрупованню Хезболла. Про це повідомляє AP з посиланням на слова  прем’єр-міністр Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху. 

За словами ізраїльського лідера,  їх армія близька до завершення поточного наземного наступу на місто Рафах на півдні Гази, проте «це не означає, що війна проти ХАМАС закінчилася». В Газі, впевнений Нетаньяху, знадобиться менше військ, що звільнить сили для боротьби з Хезболлою.

- У нас буде можливість перекинути частину наших сил на північ, і ми це зробимо. Перш за все, для оборони, - пояснив Нетаньяху, додавши, що це також дозволить десяткам тисяч переміщених ізраїльтян повернутися додому.

Ізраїльський прем'єр сподівається на дипломатичне вирішення кризи, при цьому він готовий вирітиши проблему "іншим способом", якщо це необхідно. "

- Ми можемо воювати на кількох фронтах, і ми готові до цього, — запевнив він.

Прем’єр Ізраїлю також заявив, що попри згортання наступу в Газі Ізраїль буде продовжувати удари, спрямовані на запобігання перегрупуванню ХАМАС.

  • 7 жовтня 2023 року терористи ХАМАС викрали 251 особу, в тому числі кілька тіл, під час атаки на південь Ізраїлю. Тоді вони вбили близько 1200 людей. До цього ЦАХАЛ підтвердив загибель 41 з 120 заручників, яких, ймовірно, все ще утримують у Секторі Гази. 
  • 9 червня ізраїльська сторона зуміла звільнити у Секторі Гази чотирьох заручників.