Завантажити ще

Лідер німецької опозиції запропонував видворяти з Німеччини непрацюючих українців

Лідер німецької опозиції запропонував видворяти з Німеччини непрацюючих українців
Фото: facebook.com/CSUimBundestag

Голова Християнсько-соціальної спілки (ХСС) у Бундестазі Александер Добріндт виступив за посилення умов для українських біженців. Він запропонував зобов'язати наших громадян працювати у Німеччині, інакше - відправляти додому. Про це пише ZDF.

- Зараз, більш як через два роки з початку війни, має діяти правило: працювати в Німеччині або повертатися в безпечні регіони західної України. Нам потрібні жорсткіші зобов'язання для прихильників притулку з приводу співпраці у працевлаштуванні. Повинні бути запропоновані робочі місця і це має стати частиною інтеграційного процесу, - заявив Добриндт.

На заяву лідера ХСС відреагував експерт із ринку праці від Соціал-демократичної партії Німеччини Мартін Роземанн. Він зазначив, що серед біженців з України є багато самотніх матерів, які потребують допомоги.

– Основними перешкодами для українських біженців на початку трудового життя є нестача дитячих установ, недостатні мовні навички та тривалий процес визнання професійної кваліфікації, – сказав Роземанн.

У Німеччині зараз зареєстровано близько 1,65 мільйона українців. Це на чверть мільйона більше, ніж 2023 року. Українські біженці в Німеччині мають право на отримання так званої "громадянської допомоги" (Bürgergeld), яка сплачується безробітною. Батьки також отримують дитячу допомогу у розмірі від 357 до 471 євро на місяць на дитину. Крім того, держава покриває витрати на медичне страхування, оплату житла та частину комунальних послуг, надає гроші на купівлю меблів та шкільного приладдя, а також оплачує мовні курси.

  • 10 червня президент Польщі Анджей Дуда підписав поправку до закону, що продовжує термін легального перебування українців у країні.
  • 16 травня у МЗС Чехії заявили про запуск проєкту допомоги у добровільному поверненні біженців до України. Програма не пов'язана із військовою службою українців і працюватиме у червні.
Новини по темі: Німеччина біженці