Завантажити ще

У полон України добровільно здалися понад 300 російських військових - ГУР

У полон України добровільно здалися понад 300 російських військових - ГУР
Фото: ЗОБРАЖЕННЯ SOPA

Понад 300 військових Росії вже здалися в український полон. Вони скористалися програмою "Хочу жити". Про це повідомив представник Головного управління розвідки Андрій Юсов у ефірі телемарафону.

- Кількість звернень до державного проєкту "Хочу жити" з боку російських окупантів справді зросла. І кількість охочих здатися в полон побільшала. Тільки у рамках цього проєкту вже понад 300 російських окупантів здалося в український полон, - повідомив речник.

За його словами, кількість таких випадків може бути збільшена через активізацію настання військових РФ. Юсов зазначив, що частина з них одразу виявили бажання не бути обміненими або навіть приєднатися до Сил безпеки та оборони.

Проєкт "Хочу жити" - це державна ініціатива, спрямована на допомогу російським військовослужбовцям у безпечній здачі в полон. Запущено у вересні 2022 року Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими за підтримки Міністерства оборони України та Головного управління розвідки. Згідно з умовами проєкту, російські солдати та їхні близькі можуть зателефонувати на гарячу лінію та подати заявку на здачу в полон.

  • 17 червня український захисник поодинці полонив на Донбасі чотирьох військових Росії. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський назвав цей вчинок яскравим прикладом хоробрості та високого бойового духу наших захисників, а також анонсував нагородження воїна.
  • 9 червня генеральний прокурор Андрій Костін заявив, що більшість українців, які перебувають у полоні Росії, піддаються тортурам. Близько 90% наших земляків зазнають фізичного та морального насильства.