Завантажити ще

В МЗС пояснили, чому кілька країн відкликали підписи під комюніке Саміту миру

В МЗС пояснили, чому кілька країн відкликали підписи під комюніке Саміту миру
Фото: facebook.com/dmytro.kuleb

Влада Швейцарії включила до списку підписантів комюніке Саміту миру країни, які не підтвердили на той момент своє приєднання. У зв'язку із цим із переліку зникли деякі держави. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі всеукраїнського телемарафону.

- Тому, коли країни звернулися і сказали: "Зачекайте, ми ще розглядаємо цей документ", тому що він ще правився до останнього моменту на Саміті, їх зняли з цього списку, - сказав міністр.

Кулеба заявив, що поширювати інформацію про нібито відкликання підписів першими розпочали російські пропагандисти. При цьому міністр не уточнював, які країни розглядають можливість підписання комюніке, наголосивши, що з його боку було б некоректно це озвучувати.

– Є кілька країн Африки, Латинської Америки, Карибського басейну, кілька країн з Океанії та Азії, – зазначив голова МЗС.

За підсумками Саміту миру, що пройшов 15-16 червня у Швейцарії, було підписано спільне комюніке. Спочатку підсумковий документ було підтримано 80 країнами та чотирма організаціями, проте пізніше три країни відкликали свої підписи. В Офісі президента заявили, що підсумковий документ Глобального саміту миру у Швейцарії можуть підтримати навіть країни, представники яких були відсутні на заході.

  • 20 червня до підсумкового комюніке Глобального саміту миру приєдналася Замбія. Отже, кількість держав та організацій, які підтримали комюніке, досягла 85. Раніше до документа приєдналися Організація американських держав, а також Антигуа та Барбуда.
  • 19 червня голова ОП Андрій Єрмак повідомив, що підготовка до другого Глобального саміту миру розпочалася та Україна відкрита для участі Росії у ньому.
Новини по темі: саміт