17 липня
Завантажити ще

Румунія вирішила передати Україні систему ППО Patriot (оновлено)

Румунія вирішила передати Україні систему ППО Patriot (оновлено)
Фото: presidency.ro

Румунія передасть Україні американську систему ППО Patriot. Відповідне рішення 20 червня ухвалила Вища рада оборони під час засідання на чолі з президентом Клаусом Йоганнісом.

- Враховуючи значне погіршення безпекової ситуації в Україні внаслідок постійних і масованих нападів Росії на цивільне населення та цивільну інфраструктуру, особливо на енергетичний сектор, а також регіональні наслідки цієї ситуації, в тому числі й для безпеки Румунії, у тісній координації із союзниками члени Ради вирішили подарувати Україні систему Patriot, — йдеться на сайті глави держави.

Румунія продовжить переговори з союзниками, особливо зі США, з метою отримання подібної або еквівалентної системи, яка відповідає потребам забезпечення захисту національного повітряного простору, модернізації армії Румунії та для забезпечення оперативної сумісності з системою НАТО.

- Рішення було засноване на поглибленій технічній оцінці румунських органів влади, вжито всіх заходів для усунення ризику створення можливої ​​вразливості для Румунії. Водночас продовжуватиметься обговорення із союзниками щодо подальшого зміцнення протиповітряної оборони нашої країни, — йдеться у заяві.

Володимир Зеленський подякував Румунії та президенту Клаусу Йоханнісу за рішення надати Україні додатковий комплекс протиповітряної оборони Patriot.

- Важливо, що цей крок зміцнює безпеку не лише України, а й усього нашого регіону та Європи. Поклавши край російському терору зараз, Україна запобігає потенційній агресії проти Молдови, Румунії, країн Балтії та всіх наших сусідів, — написав президент України в Х.

  • 14 травня президент Володимир Зеленський заявив під час зустрічі у Києві з держсекретарем США Ентоні Блінкеном, що нестача систем ППО – найбільша проблема для України.
  • 11 червня канцлер Німеччини Олаф Шольц оголосив про рішення передати Україні третю систему ППО Patriot.