Завантажити ще

Україна розпочала підготовку другого Саміту миру та відкрита до участі Росії, — Єрмак

Україна розпочала підготовку другого Саміту миру та відкрита до участі Росії, — Єрмак
Фото: president.gov.ua

Підготовка до другого Глобального саміту миру розпочалася, Україна відкрита до участі Росії у ньому. Про це глава Офісу президента України Андрій Єрмак сказав 19 червня у коментарі Bloomberg.

- Україна може запросити Росію на наступну зустріч із міжнародними партнерами, спрямовану на вироблення формули майбутніх мирних переговорів, - написало агентство з посиланням на Єрмака.

Часових рамок для другого Глобального саміту миру немає. Над цим працюватимуть робочі групи.

Перший Глобальний саміт миру, який відбувся у Швейцарії, Андрій Єрмак назвав успішною зустріччю. Другий саміт буде більш представницьким, заявив він. Україна відкрита до участі у другому саміті нових країн, додав глава Офісу президента.

Ситуація на фронті може стати предметом обговорення на другому саміті, пише агентство. Водночас видання наголосило, що Росія ясно дала зрозуміти, що відкидає український план миру, а перший Глобальний саміт миру “не досяг своєї кінцевої мети – заручитись ширшою глобальною підтримкою”.

Перший Глобальний саміт миру за участю понад 100 країн та організацій відбувся у Швейцарії 15-16 червня. За його підсумками було ухвалено спільне комюніке. Воно стосувалося ядерної безпеки, повернення депортованих дітей та обміну полоненими. Про військові дії на ньому не йшлося. Проте навіть у такому вигляді комюніке підписали не всі учасники саміту. Також у саміті не брав участі Китай, а такі країни як Індія, Бразилія та ПАР, не підписали підсумкового комюніке.

  • 14 червня, напередодні саміту, президент Росії Володимир Путін виклав свої умови "мирних переговорів" - здача Україною чотирьох областей та відмова від вступу до НАТО.
  • 25 лютого глава Офісу президента України Андрій Єрмак вперше допустив участь Росії у другому Глобальному саміті миру.