17 липня
Завантажити ще

У Росії винесли вироки чотирьом громадянам України, яких звинуватили у вбивстві "Мотороли"

У Росії винесли вироки чотирьом громадянам України, яких звинуватили у вбивстві
Фото: t.me/sotavisionmedia

У Росії винесли вироки чотирьом громадянам України, яких звинуватили у вбивстві Арсена Павлова ("Мотороли"). Про це 19 червня повідомила "Медіазона". Вироки ухвалив Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону.

Олександра Погорєлова засудили до довічного ув'язнення в колонії особливого режиму. Артем Єна отримав 17 років у колонії суворого режиму, Василь Чурилов – 13 років, Олександр Тимошенко – 12 років. Останнього взяли під варту в залі суду.

Громадянина Росії командира сепаратистського батальйону "Спарта" так званої "ДНР" Арсена Павлова ("Моторолу") вбили 16 жовтня 2016 року. За версією російського слідства, Олександр Погорєлов співпрацював із СБУ та встановив вибухівку на даху ліфта в будинку Павлова, що охороняється, в окупованому Донецьку. Дані про "Моторолу", за версією російського слідства, збирав Василь Чурилов. Олександра Тимошенка було звинувачено за статтею про шпигунство та підготовку до нього, а Артема Єна — за сприяння терористичній діяльності.

11 червня державний обвинувач запросив для Погорєлова довічний термін, а для решти трьох громадян України – 28, 24 та 29 років колонії суворого режиму. Адвокати повідомили, що добуті російським слідством докази було отримано з грубими порушеннями закону, що є неприпустимим. Захисники попросили виправдати всіх чотирьох фігурантів.

20 вересня 2023 року Олександр Погорєлов повідомив у суді, що зазнав тортур, писав про це заяви до правоохоронних органів, проте не домігся порушення справ щодо силовиків.

  • 10 листопада 2016 року в СБУ Донецької області назвали абсурдом заяви про причетність співробітників спецслужби до вбивства "Мотороли".
  • 17 жовтня 2016 року радник глави МВС України Зорян Шкіряк заявив, що вбивство "Мотороли" є наслідком зачистки ФСБ.