17 липня
Завантажити ще

Зеленський підписав закон про штрафи за повідомлення сексуального характеру в інтернеті

Зеленський підписав закон про штрафи за повідомлення сексуального характеру в інтернеті
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає покарання за порушення, пов’язані з ратифікацією Стамбульської конвенції. Відтепер українців штрафуватимуть за образливі повідомлення сексуального характеру в інтернеті. Про це повідомляється на сайті парламенту.

Згідно з документом, за принизливі повідомлення сексуального характеру у месенджерах тепер можна отримати штраф у розмірі до 2720 грн. Крім того, Кодекс про адміністративні правопорушення поповнено новими статтями: 173-6 "Вчинення насильства за ознакою статі", 173-7 "Сексуальні претензії" та 173-8 "Невиконання термінового заборонного розпорядження або неповідомлення про місце тимчасового перебування у разі винесення такого припису".

Конвенція Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок та домашнього насильства, відома як Стамбульська конвенція, є міжнародною угодою Ради Європи, спрямованою проти насильства щодо жінок та насильства в сім'ї. Конвенцію відкрито для підписання з 11 травня 2011 року.

  • 27 травня спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук підписав законопроєкт, ухвалений парламентом 22 травня, про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення у зв'язку з ратифікацією Стамбульської конвенції. Цей документ також передбачає покарання за скоєння сексуального домагання шляхом вербальної або невербальної комунікації, включаючи електронні пристрої.
  • 22 січня 2023 року Туреччина остаточно вийшла з Конвенції Ради Європи про запобігання домашньому насильству. Причиною такого кроку офіційна Анкара називала пункти Конвенції, які заохочують насильство і «підривають сімейні цінності», заохочуючи до розлучення.