Завантажити ще

У прем'єра Нідерландів Рютте не залишилось суперників на виборах генсека НАТО, - ЗМІ

У прем'єра Нідерландів Рютте не залишилось суперників на виборах генсека НАТО, - ЗМІ
Фото: REUTERS/Benoit Tessier

Президент Румунії Клаус Йоганніс, який був претендентом на посаду генсека НАТО, найближчим часом зніме свою кандидатуру на користь очільника уряду Нідерландів Марка Рютте. Про це 18 червня повідомило видання NOS з посиланням на джерела.

Як написав нідерландський мовник, після того, як Угорщина підтримала кандидатуру Рютте, Йоганнісу залишилося лише зняти свою кандидатуру. Джерела повідомили, що румунський президент зробить це найближчим часом. Після цього Рютте матиме необхідну підтримку усіх країн-членів НАТО, щоб замінити Єнса Столтенберга на посаді генсека Альянсу.

Чинний генсек НАТО Єнс Столтенберг під час пресконференції з державним секретарем США Ентоні Блінкеном у Вашингтоні, вперше публічно заявив, що найбільше шансів на це має Рютте. Столтенберг сказав, що вибір нового генерального директора майже завершено, і назвав Рютте «сильним кандидатом».

- Він мій близький друг і колега. І тому я вважаю, що Альянс дуже скоро визначиться з моїм наступником. Це буде добре для всіх нас, для НАТО і також для мене, – підсумував генсек.

Формальної процедури призначення генерального секретаря НАТО не існує, але для цього потрібна згода всіх 32 членів Альянсу. Раніше 18 червня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан написав у своєму X (Twitter), що більше не виступає проти кандидатури Марка Рютте, який претендує на посаду наступного генерального секретаря НАТО. Президент Словаччини Петер Пеллегріні у вівторок після засідання лідерів ЄС також заявив, що готовий підтримати кандидатуру Рютте в обмін на допомогу з посиленням ППО.

Рютте стане четвертим голландським генеральним секретарем НАТО. Термін повноважень генерального секретаря становить чотири роки, після чого може бути повторне призначення.