Завантажити ще

Україна та Нідерланди уклали десятирічну угоду про безпеку

Україна та Нідерланди уклали десятирічну угоду про безпеку
Фото: President.gov.ua

У Харкові президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте підписали двосторонню угоду про безпеку між двома країнами. Угода діятиме протягом 10 років з моменту її підписання. Про це йдеться на сайті глави держави.

Цей документ підписано в рамках угоди G7, яка була ухвалена на саміті НАТО у Вільнюсі. Він підтверджує рішення Нідерландів продовжувати співпрацю та надавати допомогу Україні у захисті від російської агресії настільки, наскільки це буде потрібно.

В угоді зафіксовано, що Нідерланди нададуть Україні військову допомогу на суму два мільярди євро у 2024 році та продовжать оборонну підтримку на 10 років. Окрім цього, документ включає в себе потужний військовий блок, що передбачає постачання сучасного військового обладнання та підтримку оборонної промисловості України. Основна увага приділяється наданню систем ППО, артилерії, бронетехніки, а також підтримці морських та повітряних сил.

У невійськовій галузі планується посилення допомоги Україні у напрямку економічного відновлення та боротьби з гібридними загрозами. Це включає сфери розвідки, кібернетичної та інформаційної безпеки, протидії організованій злочинності, а також захисту критичної інфраструктури.

Так само в угоді визначено алгоритм екстреного реагування протягом 24 годин у разі повторної військової агресії проти України.

  • 1 березня президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна має угоди про безпеку з Великобританією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою та Італією.
  • Раніше журналісти Коротко детально розбирали, що таке гарантії безпеки та чому це важливо для України.