13 липня
Завантажити ще

На Донеччині російські окупанти обезголовили військовослужбовця ЗСУ, - Генпрокурор

На Донеччині російські окупанти обезголовили військовослужбовця ЗСУ, - Генпрокурор
Фото: facebook.com/AndriyKostinUa

На Донеччині російські окупанти обезголовили військовослужбовця Збройних сил України замість того, що взяти його у полон. Про це 18 червня повідомили Генеральний прокурор України Андрій Костін у своїх соціальних мережах та Офіс Генпрокурора.

- Під час проведення аеророзвідки на одній із бойових позицій у Донецькій області українські військові виявили пошкоджений броньований автомобіль Сил оборони України. На ньому знаходилася відрізана голова українського захисника, - розповіли в Офісі Генпрокурора.

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури розпочато досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством. Досудове розслідування здійснює ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

- Такі дії є грубим порушенням статей Женевської конвенції про поводження з військовополоненими та Додаткового протоколу до Женевських конвенцій, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів, - зазначили в Офісі Генпрокурора.

Костін розповів, що українські військові отримали інформацію про те, що представники одного з підрозділів окупаційних військ РФ віддали наказ підлеглим не захоплювати у полон військовослужбовців Збройних сил України та обезголовлювати їх.

- Це жахливе варварство, якому не місце у XXI сторіччі. І це черговий доказ, що воєнні злочини, які чинить агресор, не поодинокі інциденти, а спланована стратегія російського режиму. Ці злочинні накази були віддані на рівні керівництва батальйону та роти окупаційних військ, - підкреслив Костін.

За даними “Української правди”, злочин стався 17 червня у Волноваському районі.