13 липня
Завантажити ще

Таїланд першим у Південно-Східній Азії легалізував одностатеві шлюби

Таїланд першим у Південно-Східній Азії легалізував одностатеві шлюби
Фото: REUTERS

Таїланд став першою країною у Південно-Східній Азії, яка легалізувала одностатеві шлюби. Про це пише CNN. У вівторок, 18 червня, Сенат королівства схвалив закон про рівність шлюбів. 130 сенаторів проголосували “за”, чотири депутати виступили проти закону.

Документ ще вимагає схвалення короля, але цей процес вважається формальністю. Закон набуде чинності через 120 днів після публікації у "Королівській газеті". Він надає парам ЛГБТК+ ті ж юридичні права та визнання, що й гетеросексуальним парам, включаючи права щодо спадкування, усиновлення та ухвалення рішень з охорони здоров’я.

- Це демонструє Таїланд як прогресивну та інклюзивну країну, яка приваблює туристів і бізнес, - вважає засновник неурядової організації Love Foundation Паньяпхон Піхаткхунарнон.

1 червня прем'єр-міністр Таїланду Сретта Тавісін взяв участь у ЛГБТ-параді у Бангкоку. Також він підтримав заявку на проведення у країні Всесвітнього прайду в 2030 році.

Таїланд також став третьою країною в Азії, де дозволено шлюбну рівність. Тайвань легалізував одностатеві шлюби у 2019 році, а Непал — у 2023-му. У деяких країнах Південно-Східної Азії одностатеві відносини криміналізовані, включаючи М'янму, Бруней та Малайзію.