15 липня
Завантажити ще

Угорщина надасть посвідку на проживання українцям з простроченими паспортами

Угорщина надасть посвідку на проживання українцям з простроченими паспортами
Фото: visitukraine.today

На час дії надзвичайного стану та через 6 місяців після його завершення українці зможуть отримати посвідку на проживання в Угорщині навіть з простроченими паспортами. Відповідний указ опубліковано на сайті уряду країни.

У документі, виданому урядом Угорщини 14 червня, йдеться, що посвідчення особи за кордоном вважається дійсним на період введеного в Угорщині надзвичайного стану. Отже, при оформленні посвідки закордонний паспорт громадянина України, який втратив дійсність, вважається чинним, та посвідка на проживання може бути видана, включаючи строк до шести місяців після закінчення надзвичайного стану в Угорщині. Водночас ця норма не поширюється на процедури набуття угорського громадянства.

Вперше надзвичайний стан в Угорщині було запроваджено 11 березня 2020-го через пандемію коронавірусу. З незначними змінами він тривав до червня 2022 року. У травні 2022 року угорський уряд ініціював запровадження надзвичайного стану через війну в Україні, і з того часу він регулярно продовжувався до сьогодні.

  • 25 квітня представник берлінського уряду заявив, що українці з простроченими паспортами зможуть отримати або продовжити дозвіл на проживання в Німеччині. Головною умовою назвали можливість встановити владою країни особу людини.
  • 24 квітня Кабмін заборонив пересилати закордонні паспорти та паспорти громадянина України за кордон. Чоловіки віком від 18 до 60 років зможуть отримати документи лише на території України. Глава МЗС Дмитро Кулеба пояснив рішення тим, що має бути справедливе ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном.
Новини по темі: паспорт Угорщина