17 липня
Завантажити ще

В Одесі представили новий український морський дрон Stalker 5.0

В Одесі представили новий український морський дрон Stalker 5.0
Фото: dumskaya.net

В Одесі представили найновіший український морський дрон Stalker 5.0 вартістю близько 60 тисяч євро. Про це повідомила "Думська". Дрон показали учасникам міжнародного форуму Black Sea Security Forum 2024 з питань безпеки в чорноморському регіоні.

Дрон із чорного глянсового пластику має довжину п'ять метрів та ширину 1,2 метра. У спеціальному відсіку, обладнаному в корпусі, він може доставляти воду, продовольство, військове спорядження та інші вантажі на острови чи дільниці узбережжя, де знаходяться Сили оборони України. Також дрон може використовуватися для цілей розвідки та патрулювання узбережжя у морських та річкових прикордонних районах.

Навісний бензиновий двигун потужністю 60 коней розганяє дрон до швидкості понад 40 вузлів (близько 75 км/год). Крейсерська швидкість – 30 вузлів (55 км на годину). Дрон оснащений системою відеозв'язку та управління на основі Starlink.

Основними відомими морськими дронами Сил оборони України залишаються Sea Baby, Magura V5 та “Микола-3”, зазначив “Мілітарний”. Крім них, на озброєнні знаходяться «Мамай» та велика кількість малосерійних виробів.

Black Sea Security Forum 2024 відкрився в Одесі 14 червня. Одним з учасників форуму стала посол США в Україні Бріджіт Брінк.

  • 22 травня фандрейзингова платформа United24 повідомила, що Україна оснастила морські дрони Sea Baby РСЗВ «Град».
  • 11 червня в Україні презентували перші у світі Сили безпілотних систем. Логотип Сил безпілотних операцій згенерував штучний інтелект.