Завантажити ще

Глобальний саміт світу у Швейцарії наблизив деокупацію ЗАЕС, - Зеленський

Глобальний саміт світу у Швейцарії наблизив деокупацію ЗАЕС, - Зеленський
Фото: president.gov.ua

Деокупація Запорізької АЕС наблизилася після Глобального саміту миру у Швейцарії. Про це президент України Володимир Зеленський сказав журналістам після своїй підсумкової пресконференції, повідомив УНІАН. Як розповів глава держави, учасники саміту визнали, що ЗАЕС повинна бути деокупована дипломатичним шляхом.

- Будуть зустрічі... Так, наблизилася (деокупація ЗАЕС, - авт.). Усі це визнають, що має бути деокупація ЗАЕС. Дипломатичним шляхом. Будуть зустрічатися на платформі, як я вам сказав, в одній із країн, де буде обговорюватися ядерна безпека. І буде виписуватися покроковий план. Це наша мета, - сказав президент.

У заяві “Енергоатому” сказано, що компанія “як український оператор чотирьох діючих атомних електростанцій докладе максимальних зусиль задля відновлення роботи Запорізької АЕС відповідно до схваленого Комюніке та забезпечить її надійну та безпечну експлуатацію”.

  • 16 червня учасники Глобального саміту миру у Швейцарії підписали спільне комюніке. Перший з трьох пунктів документа стосується Запорізької АЕС. У ньому сказано, що Запорізька атомна електростанція повинна працювати безпечно та захищено під повним суверенним контролем України і відповідно до принципів МАГАТЕ та під її наглядом.
  • На своїй підсумковій пресконференції в неділю Володимир Зеленський назвав успішним перший Глобальний саміт світу у Швейцарії, попри те, що спільне комюніке поки що підписали не всі його учасники.