Завантажити ще

Зеленський назвав успішним Саміт миру попри те, що комюніке підписали не всі

Зеленський назвав успішним Саміт миру попри те, що комюніке підписали не всі
Фото: president.gov.ua

Володимир Зеленський провів пресконференцію за підсумками Глобального саміту миру у Швейцарії. Президент України назвав успішним результат саміту попри те, що спільне комюніке підписали не всі учасники.

- Щодо цифр – 90 з чимось країн мали приєднатися, а приєдналися 84. Це дуже успішно, - сказав він.

Зеленський зазначив, що фінальне комюніке саміту є відкритим документом, до нього можуть приєднуватися інші країни.

- Комюніке відкрите. І є країни, які думають щодо приєднання, у них є відповідні консультації. Є різні країни з різними думками. Ми повинні поважати думку кожного і кожної, якщо вони не є окупантами. Тому потенційна кількість буде збільшуватися. Це зрозуміло. Також є кількість країн, які не змогли бути на найвищому рівні і які будуть приєднуватися до комюніке, – сказав він.

Присутність Росії на другому саміті миру буде говорити про те, що вони хочуть миру, хочуть закінчити війну, заявив Володимир Зеленський. Він також зазначив, що РФ може розпочати перемовини з Україною “хоч завтра”, якщо вийде з її території, показавши повагу до Статуту ООН.

- Що стосується перемовин з РФ. То росіяни можуть почати їх з нами вже завтра, не чекаючи нічого, якщо вийдуть з наших територій. Це є проста повага до статуту ООН, - резюмував він.

  • Раніше 16 червня ЗМІ повідомили, що 84 зі 101 учасника Глобального саміту світу у Швейцарії підписали спільне комюніке.
  • Офіс президента України опублікував спільне комюніке за підсумками Глобального саміту світу у Швейцарії на своєму сайті, воно складається із трьох основних пунктів.