24 листопада
Завантажити ще

84 зі 101 учасника саміту миру підписали спільне комюніке, - ЗМІ

84 зі 101 учасника саміту миру підписали спільне комюніке, - ЗМІ
Фото: t.me/svoboda_radio

80 країн та 4 організації підписали спільне комюніке Глобального саміту миру у Швейцарії. Про це у неділю, 16 червня, повідомила Радіо Свобода. Список опублікували на полях Глобального саміту миру у Швейцарії.

- Серед тих, хто комюніке не підписав - Саудівська Аравія, Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія та Об'єднані Арабські Емірати, - повідомила кореспондентка.

Президент України Володимир Зеленський зазначав, що у Глобальному Саміті миру у Швейцарії взяв участь 101 учасник.

Видання Swissinfo написало з посиланням на канцлера Австрії Карла Негаммера, що підсумкову декларацію конференції по Україні у Швейцарії на горі Бюргеншток, ймовірно, не буде підписано всіма її учасниками. Але вони можуть підписати її пізніше. На саміт 15-16 червня приїхали представники 92 держав та восьми міжнародних організацій.

У проєкті, наданому, зокрема, інформаційним агентствам Ansa і Reuters, у тексті Росія позначається як винуватець війни в Україні, що призвела до величезних людських страждань і руйнувань. Текст також вимагає повернути Києву контроль над Запорізькою атомною електростанцією та доступ до своїх гаваней, наприклад, на Чорному морі.

Усі українські військовополонені мають бути звільнені, а діти, депортовані з України, мають бути повернуті на батьківщину. Загроза застосування ядерної зброї проти України під час війни є неприпустимою. Для досягнення миру потрібна участь усіх сторін. Сторони, що приймають, Швейцарія та Україна, сподіваються, що рішення про проведення подальшої мирної конференції буде прийнято до кінця поточного року.

  • Раніше 16 червня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що деякі держави, які не були присутні на саміті, виявили бажання приєднатися до комюніке.
  • 14 червня Путін заявив, що піде на переговори, якщо Україна віддасть чотири області.