Завантажити ще

Кулеба про загальну декларацію Саміту миру: Усі принципові позиції України враховані

Кулеба про загальну декларацію Саміту миру: Усі принципові позиції України враховані
Фото: facebook.com/dmytro.kuleba

Учасники Саміту миру у Швейцарії вже завершили роботу над спільною декларацією, в якій враховано принципові позиції України. Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в ефірі всеукраїнського телемарафону.

- Станом на цей час роботу над текстом завершено. Наприкінці саміту президенти оголосять про схвалення резолюції. Текст збалансований, усі наші принципові позиції, на яких наполягала Україна, враховано, – заявив міністр.

За його словами, альтернативних "мирних планів" у ході саміту країни не розглядали. Голова МЗС зазначив, що переговори з Росією не повинні бути "мовою ультиматуму". Також Кулеба сказав, що спільну декларацію Саміту миру буде відкрито до приєднання іншими країнами та після завершення заходу. Деякі держави, які не були присутні на саміті, вже виявили бажання приєднатися до комюніке.

  • 15 червня у Швейцарії стартував Глобальний саміт миру. У заході беруть участь 92 країни та 8 світових організацій. 57 країн представлені на рівні глав держав та прем'єр-міністрів.
  • 15 червня глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що жодних варіантів на кшталт Мінських угод та Будапештського меморандуму на Саміті миру не буде. Він запевнив, що Україна не змінює позиції щодо свого бачення світу. Вона залишається незмінною з початку повномасштабної війни
  • 16 червня Reuters опублікував текст спільного комюніке Саміту миру. У ньому йшлося про ядерну безпеку та контроль над атомними станціями України. Також було порушено тему звільнення полонених та вільного судноплавства в Чорному морі.