Завантажити ще

Глобальний саміт миру у Швейцарії: Зеленський та Амгерд виступили на спільній прес-конференції

Глобальний саміт миру у Швейцарії: Зеленський та Амгерд виступили на спільній прес-конференції
Фото: REUTERS

У Бюргенштоку розпочався дводенний Глобальний саміт миру. У Бюргенштоку розпочався дводенний Глобальний саміт світу. Напередодні заходу президент Володимир Зеленський та лідер Швейцарії Віола Амгерд провели спільну пресконференцію. Трансляцію веде на своєму YouTube-каналі "Суспільне".

- Все, про що буде домовлено сьогодні на саміті, стане частиною такого важливого для нас миротворчого процесу. Вірю, що ми побачимо тут на саміті як робиться історія. Дякую вам за вашу підтримку, і нехай справедливий світ буде встановлений якнайшвидше, - заявив Зеленський.

У ході пресконференції президент Швейцарії Віола Амгерд заявила, що на цьому першому саміті представники міжнародної спільноти разом з Україною мають отримати "спільне розуміння можливих рамок" завершення війни в Україні, а також за яких умов до цього процесу може бути залучена Росія.

- Якщо ми хочемо направити процес у напрямку світу, потрібно буде колись залучити також і Росію. Це всім зрозуміло. Як міжнародна спільнота ми можемо зробити внесок у підготовку простору для прямих переговорів між супротивними сторонами. Тому ми й зібралися тут, – наголосила вона.

Саміт миру у Швейцарії проходитиме 15 та 16 червня. Участь у ньому візьмуть 92 країни та 8 світових організацій: Рада Європи, ОБСЄ, Організація американських держав, Єврорада, Європейська комісія, Європейський парламент, ООН та Вселенський патріархат. 57 країн представляють на заході глави держав та урядів. Серед них - президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем'єр Японії Фуміо Кішида, канадський прем'єр Джастін Трюдо та британський Ріші Сунак, а також голови Єврокомісії та Євроради Урсула фон дер Ляєн та Шарль Мішель. США представляють на саміті віцепрезидент Камала Харріс та радник Білого дому з нацбезпеки Джейк Салліван.

Відомо, що Зеленський вже провів зустріч із президентом Швейцарії Віолою Амерд, а також зустрівся із віцепрезидентом США Камалою Харріс. Також до початку саміту у нього заплановано двосторонню зустріч із президентом Чилі Габріелем Боричем.

  • 15 червня віцепрезидент Сполучених Штатів Камала Харріс оголосила про новий пакет допомоги. Вашингтон спрямує Києву 1,5 мільярда доларів для підтримки енергетичного сектору.
  • Коротко про писав, що напередодні "Саміту миру" у Швейцарії західні союзники поставили нашій країні нові партії озброєння. Причому це робили посиленими темпами. Ми заглянули в арсенали ЗСУ та оцінили нові надходження.
Новини по темі: Швейцарія саміт