17 липня
Завантажити ще

Саміт миру у Швейцарії: США виділили Україні 1,5 млрд доларів на енергетику

Саміт миру у Швейцарії: США виділили Україні 1,5 млрд доларів на енергетику

На саміті миру, що проходить у Швейцарії, віцепрезидент Сполучених Штатів Камала Харріс оголосила про новий пакет допомоги. Вашингтон спрямує Києву 1,5 мільярда доларів для підтримки енергетичного сектору. Про це йдеться у заяві Білого дому.

- 1,5 млрд доларів включають 500 млн доларів нового фінансування на енергетичну допомогу та перенаправлення раніше оголошених 324 млн доларів на аварійний ремонт енергетичної інфраструктури та інші потреби в Україні, - повідомили у відомстві.

Крім того, віцепрезидент США оголосила про надання понад 379 млн доларів гуманітарної допомоги від держави та USAID для задоволення невідкладних потреб біженців, внутрішньо переміщених осіб та громад, які постраждали від агресії Росії проти України.

- Підтримка включає продовольчу допомогу, медичні послуги, притулок, а також послуги з водопостачання, санітарії та гігієни для мільйонів уразливих українців усередині країни та у регіоні. Допомога також включає підтримку комплексних заходів щодо захисту, включаючи кейс-менеджмент та психосоціальну підтримку, а також допомогу в сільському господарстві та забезпеченні засобів для існування, щоб дати можливість сім'ям відновити дохід та задовольнити свої базові потреби, - наголосили у Білому домі.

Харріс також заявила, що Державний департамент у співпраці з Конгресом планує надати додаткові 300 млн доларів на підтримку громадянської безпеки України, включаючи закупівлю рятувального обладнання для українських прикордонників та правоохоронних органів.

  • Коротко про писав, що напередодні "Саміту миру" у Швейцарії західні союзники поставили нашій країні нові партії озброєння. Причому це робили посиленими темпами. Ми заглянули в арсенали ЗСУ та оцінили нові надходження.
  • 31 травня прессекретар президента Володимира Зеленського Сергій Никифоров підтвердив, що Сполучені Штати дозволили Україні використати американську зброю для ударів територією Росії, але з обмеженнями. За його словами, застосовувати зброю ЗСУ зможуть лише у відповідь і лише районами, які знаходяться на кордоні з Харківською областю, звідки російські війська ведуть новий наступ.
Новини по темі: саміт Новини США допомога