13 липня
Завантажити ще

Китай закликав Україну та Росію піти на "поступки" і розпочати мирні переговори

Китай закликав Україну та Росію піти на

Україні та Росії треба піти на поступки один одному і розпочати переговори з приводу завершення війни. Переговори потрібно розпочати якнайшвидше. Про це заявив представник Китаю Ген Шуан під час засідання Ради безпеки ООН.

- Китай закликає сторони конфлікту продемонструвати політичну волю, піти назустріч один одному і якнайшвидше розпочати мирні переговори, щоб досягти припинення вогню та покласти край бойовим діям, - сказав представник Китаю.

Під час виступу китайський дипломат закликав світ посилити сприяння миру та переговорам. Також він запропонував країнам поєднати зусилля над створенням умов для завершення війни в Україні політичним шляхом.

- Китай і надалі відстоюватиме об'єктивну і неупереджену позицію, підтримуватиме тісний зв'язок з усіма сторонами, наполегливо переконуватиме і просуватиме переговори, докладатиме невпинних зусиль і відіграватиме конструктивну роль у сприянні якнайшвидшому політичному врегулюванню української кризи, - підкреслив Шуан.

Представник Китаю запевнив, що завжди закликав сторони до миру та виступав за мирні переговори. Усі заяви щодо підтримки Росії у Пекіні спростовують.

- Китай не надавав летальної зброї жодній зі сторін конфлікту та завжди суворо контролював товари подвійного призначення. Економічна та торговельна співпраця між Китаєм і РФ відповідає ринковим принципам, не спрямована проти третіх сторін і не порушує міжнародне право. Фактично після початку війни торгові обміни між США і Росією ніколи не припинялися, - стверджує він.

  • 14 червня президент Росії Володимир Путін заявив, що для початку мирних переговорів ЗСУ мають вийти з території чотирьох українських областей – Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізької в межах адміністративних кордонів.
  • МЗС України назвало маніпулятивними заяви президента Росії. Українська сторона вважає, що таким чином Путін хоче завадити проведенню мирного саміту у Швейцарії.