13 липня
Завантажити ще

Зеленський прибув до Швейцарії, де на Саміт миру зберуться представники 92 країн

Зеленський прибув до Швейцарії, де на Саміт миру зберуться представники 92 країн
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Український лідер Володимир Зеленський у п'ятницю, 14 червня, прибув до Швейцарії для участі у Глобальному саміті миру. Про це глава держави заявив у Telegram.

- Попереду два дні активної роботи з країнами з усіх куточків світу, з різними народами, які об'єднані спільною метою – наблизити справедливий і тривалий мир для України. Саміт світу дозволить глобальній більшості зробити конкретні кроки у сферах, які є важливими для кожного у світі: ядерна та продовольча безпека, повернення військовополонених і всіх депортованих осіб, у тому числі депортованих українських дітей, - зазначив Зеленський.

Глава держави також подякував тим, хто вирішив приєднатися та "продемонструвати глобальне лідерство та відданість миру, міжнародному праву та Статуту ООН".

Тим часом Федеральна рада Швейцарії заявила, що у Глобальному саміті миру візьмуть участь 92 країни, з них 57 представлені на найвищому рівні – президентів чи прем'єр-міністрів. Ще 29 держав буде представлено на міністерському рівні – переважно керівників МЗС. Шість країн направлять послів: Індонезія, Ізраїль, Об'єднані Арабські Емірати, Південна Африка, Філіппіни та Бразилія. Крім того, Бразилія та Святий Престол мають статус спостерігача, а не учасника Саміту миру. Делегації з Китаю, як і очікувалося, не буде.