Завантажити ще

Байден та Зеленський підписали 10-річну угоду з безпеки між США та Україною

Байден та Зеленський підписали 10-річну угоду з безпеки між США та Україною
Фото: reuters.com

Президент США Джо Байден та український лідер Володимир Зеленський підписали угоду між США та Україною з безпеки, розраховану на 10 років. Про це повідомляє Reuters.

10-річна двостороння угода про безпеку спрямована на посилення захисту України від російських загарбників. Згідно з текстом угоди, вона має стати кроком на шляху до можливого членства України в НАТО. Також у тексті сказано, що у разі збройного нападу чи загрози такого нападу на Україну вищі офіційні особи США та України зустрінуться протягом 24 годин для консультацій щодо відповіді та визначення того, які додаткові оборонні потреби потрібні Україні, йдеться в угоді.

- Сполучені Штати мають намір надати довгострокову матеріальну підтримку, навчання та консультування, забезпечення, розвідку, безпеку, оборонно-промислову, інституційну та іншу підтримку для розвитку українських сил безпеки та оборони, здатних захищати суверенну, незалежну, демократичну Україну та стримування майбутньої агресії, - йдеться у повідомленні. у документі.

Підписання з Україною двосторонніх угод про гарантії безпеки – це фактичне підтвердження того, що та чи інша країна бере на себе певні запевнення. Це може бути надання озброєння, фінансова допомога, співпраця, створення спільних виробництв та обмін розвідданими.

  • Українська влада вела переговори з Вашингтоном щодо угоди ще з минулого року. Президент Володимир Зеленський говорив, що Київ працював над тим, щоб зробити цю угоду найсильнішою з усіх. Йдеться про збройну, фінансову та політичну підтримку. Глава держави також заявляв, що документ зі Сполученими Штатами є "безпрецедентним, як і належить лідерам підтримки України".
  • 13 червня Україна підписала угоду про безпеку з Японією. Як зазначив Володимир Зеленський, 2024 року Японія надасть Україні 4,5 млрд доларів і підтримуватиме протягом усього 10-річного терміну угоди.