Завантажити ще

Київ покриє усім будинкам 75% вартості генераторів і сонячних панелей, не жартую, - заступник Кличка

Київ покриє усім будинкам 75% вартості генераторів і сонячних панелей, не жартую, - заступник Кличка
Фото: facebook.com/Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв

У Києві діє механізм компенсації за резервні джерела живлення будинків "75/25%". Про це повідомив заступник міського голови Петро Пантелеєв у інтерв'ю “Економічній правді”. 

- Остання розрахована на встановлення генераторів, безперебійників, інверторів, сонячних панелей, щоб не припинялося водопостачання, щоб працювали ліфти. У програми "75/25%" немає обмеження фінансування, і я зараз не жартую. Усі заявки будуть погоджуватися, додаватимемо стільки коштів, скільки треба. Вже понад 670 одиниць обладнання в сотнях житлових будинків встановлені саме за цим механізмом, - розповів він.

Пантелеєв уточнив, що пропозиція діє для ОСББ, ЖБК та для будинків з керівними компаніями. На питання, чи розробляється програма компенсації при купівлі сонячних батарей для фізичних осіб, заступник Віталія Кличка сказав, що кожна квартира окремо не вирішить питання водопостачання та роботи насосного обладнання задля належної роботи опалення. 

- Але його реально вирішити, об'єднавшись із сусідами, витративши трохи зусиль та коштів і отримавши від міста допомогу. Якщо говорити про сонячні панелі, то покрівля в будинку одна - це місце загального користування. Потужності встановлених сонячних панелей на покрівлі багатоквартирного будинку вистачає якраз для того, щоб зробити його незалежним від знеструмлення, - додав він.