13 липня
Завантажити ще

Британія слідом за США запровадила санкції проти Мосбіржі та інших фінустанов РФ

Британія слідом за США запровадила санкції проти Мосбіржі та інших фінустанов РФ

Велика Британія у четвер, 13 червня, оголосила про 50 нових позицій у списку санкційних обмежень проти Росії, зокрема кораблів російського «тіньового флоту», Московської біржі, Національного клірингового центру та Національного розрахункового депозитарію. Про це йдеться на сайті британського уряду.

Нові обмеження Британії стосуватимуться кораблів «тіньового флоту» РФ, установ, які лежать в основі російської фінансової системи, та постачальників, які підтримують військове виробництво Росії. Введення нових санкцій проти Росії було оголошено британським прем’єр-міністром Ріші Сунаком під час саміту лідерів Групи семи (G7) в Італії.

- Сьогодні ми знову посилюємо економічний тиск за допомогою санкцій, щоб зменшити здатність Росії фінансувати свою військову машину. Путін має програти, і позбавити його можливості фінансувати тривалий конфлікт є абсолютно життєво важливим, - заявив Сунак.

Нові обмеження також спрямовані проти постачальників боєприпасів, верстатів, мікроелектроніки та матеріально-технічного забезпечення для російських військових, включаючи компанії, які базуються у Китаї, Ізраїлі, Киргизстані та Туреччині, а також судна, що перевозять товари із Північної Кореї до РФ.

Обмеження торкнулися також голови правління Московської біржі Юрія Денисова, бізнесмена Івана Тавріна, власника «Інсайту» Авета Міракяна, співвласника «Групи Астра» Дениса Фролова та власника групи S8 Армена Саркісяна.

  • 12 червня уряд Сполучених Штатів Америки оголосив про введення санкцій проти більш як 300 фізичних та юридичних осіб у Росії та третіх країнах, які забезпечують підтримку її військової машини.
  • 29 лютого Федеральний департамент з економічних питань, освіти та досліджень Швейцарії (EAER) запровадив низку санкцій проти Росії, таким чином приєднавшись до 13-го санкційного пакета Європейського Союзу.