13 липня
Завантажити ще

Нові американські санкції зупинили в Росії торги доларом та євро

Нові американські санкції зупинили в Росії торги доларом та євро
Фото: minfin.com.ua

З четверга, 13 червня, Московська біржа припинила торги доларом та євро через потрапляння під американські санкції. Через це курс долара в обмінниках виріс з 90 до 120 рублів, а подекуди доходив до 200 рублів. Про це свідчать дані порталу banki.ru.

Російський Центробанк запевнив, що продавати та купувати валюту, як і раніше, можна буде в банках. Регулятор запевнив, що всі кошти в доларах та євро «на рахунках та вкладах громадян та компаній залишаються збереженими».

Російське опозиційне видання "Медуза" написало, що зупинка торгів на біржовому ринку поверне Росію в "лихі 90-ті". Оскільки тепер російські банки виставлятимуть ціну на долар та євро на свій розсуд, вартість обміну, швидше за все, зросте.

  • 12 червня американський Мінфін вніс до чорних списків саму Московську біржу, а також її ключові структури – Національний кліринговий центр та Національний розрахунковий депозитарій. Це означає ізоляцію компанії від світової доларової системи.
  • Серед великих компаній та організацій, які фігурують у новому списку санкцій, зазначені, зокрема, Московська біржа (MOEX), Національний кліринговий центр (НКЦ), АТ "Національний розрахунковий депозитарій", страхова компанія "Согаз", АТ "Російська національна перестрахувальна компанія" (РНПК) тощо. Обмеження також введені проти російських банків з їхніми офісами в Китаї, Індії, Киргизії та інших країнах.