13 липня
Завантажити ще

Кабмін затвердив порядок перепоховань на Національному військовому кладовищі під Києвом

Кабмін затвердив порядок перепоховань на Національному військовому кладовищі під Києвом
Фото: nmmc.mva.gov.ua

Кабінет міністрів України затвердив порядок перепоховання на Національному військовому меморіальному кладовищі. Про це 13 червня повідомив у своєму телеграм-каналі представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук. Відповідне рішення ухвалили на засіданні Кабміну в четвер.

Уряд затвердив порядок перепоховання захисників, похованих на тимчасово окупованих територіях (після їхньої деокупації); перепоховання Героїв України, яким, починаючи з 2014 року, вручено орден "Золота Зірка". Крім того, затверджено порядок перепоховання у колумбарії урн з прахом захисників, які поховані в колумбарних нішах на інших кладовищах.

  • У жовтні 2022 року Кабінет міністрів схвалив створення Міністерством ветеранів ДП "Національне військове меморіальне кладовище". У серпні 2023 року Кабмін схвалив реалізацію до серпня 2025 року проєкту у Гатненській громаді біля Києва.
  • 7 грудня 2023 року в Мінветеранів презентували ескізний проєкт військового кладовища та візуальні проєкти уніфікованих надгробних плит. 27 березня 2024 року в.о. міністра у справах ветеранів Олександр Порхун заявив, що перші поховання можуть розпочатися наприкінці літа - на початку осені 2024 року, а повністю побудувати увесь комплекс планують до 2027 року.