Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
27 лютого
Завантажити ще

Рада узгодила створення Національного військового меморіального кладовища у селі Гатне під Києвом

Рада узгодила створення Національного військового меморіального кладовища у селі Гатне під Києвом
Фото: Фото: Соцмережі (ілюстративне фото)

Верховна Рада схвалила законопроєкт про будівництво та експлуатацію Національного військового меморіального кладовища. Про це повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

- Україна має гідно вшанувати тих, хто заплатив найвищу ціну за нашу свободу та незалежність. Для цього держава створює Національне військове меморіальне кладовище, — йдеться у повідомленні.

Він зазначив, що цей законопроєкт прискорить завершення необхідних робіт, включаючи вирішення питань земельної ділянки, містобудівних умов та оцінки впливу на довкілля.

Прем'єр також заявив, що наразі перед відповідними відомствами стоїть завдання відкрити першу чергу Національного військового меморіального кладовища вже у першій половині 2024 року.

Народний депутат Ярослав Железняк повідомив, що, виходячи з інформації від чиновників, місце розташування кладовища, визначене Кабміном, буде переміщене до Гатного.

Згідно із законопроєктом, його будівництво не вимагатиме додаткових дозволів на використання земель. За доглядом та безпекою меморіалу стежитиме державна установа. Не буде потрібно й проведення оцінки впливу на навколишнє середовище для цього проєкту. Також передбачено можливість перепоховання на цвинтарі Героїв України й видатних осіб, нагороджених орденом "Золота Зірка" з 2014 року, а також відомих борців за незалежність України.

Для будівництва Національного військового меморіального кладовища (НВМК) розглядалися різні місця. Планувалося завершити проєкт ще наприкінці червня 2023 року, але цього не сталося.

Новини по темі: меморіал Війна Кабмін