13 червня
Завантажити ще

У Раді зареєстрували законопроєкт про подовження терміну оновлення даних у ТЦК

У Раді зареєстрували законопроєкт про подовження терміну оновлення даних у ТЦК

У Верховній Раді України у середу, 29 травня, зареєстрували законопроєкт про подовження терміну оновлення даних для військовозобов'язаних. Його пропонують подовжити до 150 днів. Про це йдеться у картці законопроєкту.

Ініціаторами законопроєкту про внесення змін до Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку" стосовно подовження строку оновлення військово-облікових даних є народні депутати дев'ятого скликання, зокрема Володимир Ар'єв та Олексій Гончаренко. Раніше нардеп Володимир Ар’єв заявив, що мобільний застосунок "Резерв+" виявився неготовим для повноцінної роботи з оновлення такого масиву даних. Тож депутати будуть реєструвати законопроєкт про подовження терміну оновлення даних на 90 днів.

Водночас народний депутат Федір Веніславський назвав таку ініціативу піар-ходом. За його словами, наразі немає підстав вважати, що вже наявні способи не дозволяють оновити дані.

  • З розшуку в "Резерв+" зняли 710 тисяч українців. Цей статус мобільний застосунок від Міноборони надав їм помилково через неправильні дані у системі "Оберіг", заявила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
  • 18 травня, у день набуття чинності новим законом про мобілізацію, Міноборони запустило мобільний застосунок "Резерв+" для оновлення військово-облікових даних онлайн. Це необхідно зробити протягом двох місяців. "Резерв+" є одним із способів оновити дані, також це можна зробити через ЦНАП та ТЦК.