Завантажити ще

У застосунку "Резерв+" виправили помилку та зняли з розшуку 710 тисяч людей

У застосунку
Фото: Віталій Носач, РБК-Україна

З розшуку в "Резерв+" зняли 710 тисяч українців. Цей статус мобільний застосунок від Міноборони надав їм помилково через неправильні дані у системі "Оберіг", заявила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

- Добре відомий вам статус «В розшуку», який безпідставно відображався у 710 000 громадян. Уявіть собі, цей статус без юридичних підстав мала така ж кількість наших громадян, яка може зрівнятись з населенням Львова до повномасштабного вторгнення. Чому громадяни мали такий статус? Якщо людина порушувала правила військового обліку — наприклад, ігнорувала повістки, ТЦК звертався до Національної поліції. Але фактично кількість таких звернень становить близько 25%. Так, статус «В розшуку» безпідставно отримали багато військовослужбовців, дані яких не були оцифровані своєчасно. Цифрова команда Міноборони виправила цю помилку, - заявила вона.

За словами заступниці міністра оборони, після зняття з розшуку до ТЦК звертатись не потрібно. Натомість необхідно повторно авторизуватись у застосунку, щоб побачити свій оновлений статус.

Новини по темі: Мобілізація