23 червня
Завантажити ще

Путін «аплодуватиме стоячи», якщо Байден проігнорує Саміт миру, - Зеленський

Путін «аплодуватиме стоячи», якщо Байден проігнорує Саміт миру, - Зеленський
Фото: кадр з відео facebook.com/president.gov.ua

Президент США Джо Байден має бути присутнім на Саміт миру в Швейцарії, бо його відсутності «буде аплодувати» російський диктатор Путін. Про це президент України Володимир Зеленський заявив під час пресконференції в Брюсселі.

- Я знаю, що Америка підтримує саміт, але ми з вами не знаємо, на якому рівні. Я вважаю, що це не дуже сильне рішення, при всій повазі до кожної людини у Сполучених Штатах Америки, – зазначив Зеленський.

За його словами, спочатку буде Саміт миру, який організовує весь світ, "а потім буде щось, що спробує зробити Росія". 

- Вважаю, що президент Байден потрібен Саміту миру, потрібен іншим лідерам, які дивляться на реакцію Сполучених Штатів Америки. Неприсутність його – цьому тільки буде аплодувати Путін, особисто аплодувати Путін, при чому стоячи, – наголосив Зеленський.

Він також повідомив, що Україна очікує відповіді щодо присутності на саміті від Китаю, Бразилії та кількох африканських країн.

  • Раніше Зеленський заявив, що вже 90 країн підтвердили свою участь у Саміті миру, який відбудеться в Швейцарії в червні. Участь Іспанії у ньому стане історичною.
  • Глобальний саміту миру відбудеться в Швейцарії 15-16 червня. Мета заходу - створити форум для діалогу на високому рівні про шляхи досягнення миру для України. На нього Україна та Швейцарія запросили понад 160 делегацій.