Завантажити ще

Україна підписала безпекову угоду з Бельгією – наша країна отримає 977 мільйонів євро військової допомоги

Україна підписала безпекову угоду з Бельгією – наша країна отримає 977 мільйонів євро військової допомоги
Фото: facebook.com/president.gov.ua

Вдень 28 травня президент України Володимир Зеленський та бельгійський прем’єр-міністр  Александр Де Кроо підписали двосторонню Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку між Бельгією та Україною.  Як повідомляється на сторінках президента України в соцмережах, документ «закріплює незмінну підтримку Бельгії протягом десятирічного терміну дії угоди».

-  Бельгія виділить Україні на військову допомогу щонайменше 977 мільйонів євро цього року та надасть 30 літаків  F-16. Перші винищувачі мають бути передані вже цьогоріч, - зазначив Зеленський, подякувавши Бельгії за допомогу. 

Також угода передбачає безпекову допомогу, двосторонню співпрацю в оборонній промисловості, підтримку Української формули миру, посилення санкцій, відшкодування збитків, притягнення агресора до відповідальності, використання на потреби України конфіскованих російських активів та допомогу в економічному відновленні й відбудові.

Під час поїздки до Брюсселя Зеленський також провів телефонну розмову з президентом Європейської ради Шарлем Мішелем, під час якої підіймалось питання підготовку Саміту миру.

- Цінуємо прагнення Президента Європейської ради зробити Саміт максимально результативним, а отже, і максимально наблизити реальний справедливий мир. Скоординували наші кроки на найближчий час. Дякую Шарлю Мішелю за стовідсотковий конструктив, - наголосив Зеленський.