13 червня
Завантажити ще

Зеленський їде у Бельгію - підпише безпекову угоду

Зеленський їде у Бельгію -  підпише безпекову угоду
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський у вівторок, 28 травня, здійснить візит до Бельгії, де підпише угоду у сфері безпеки з прем'єр-міністром Александром Де Кроо. Про це пише The Brussels Times з посиланням на очільника бельгійського уряду.

Повідомляється, що у порядку денному візиту президента  - підписання двосторонньої угоди про безпеку та поставка винищувачів F-16, які Бельгія пообіцяла поставити Україні. Також у плани українського лідера входить зустріч з Де Кроо – для підписання угоди про безпеку перед аудієнцією у короля Філіпа І.

Після цього Зеленський вирушить до військового аеродрому "Мелсбрук", де зустрінеться з бельгійськими пілотами, інструкторами та технічним персоналом винищувачів F-16.

  • 27 травня  Володимир Зеленський був із візитом в Іспанії.   На пресконференції із головою іспанського уряду Педро Санчесом він повідомив, що вже 90 країн підтвердили свою участь у Саміті миру, який відбудеться в Швейцарії в червні. Участь Іспанії у саміті миру стане історичною. Він подякував голові іспанського уряду Педро Санчесу за підтвердження його участі у саміті.  
  • У грудні Бельгія підтвердила, що передасть Україні власні винищувачі F-16 і що це буде зроблено до кінця 2024 року, не чекаючи формування нового кабінету міністрів.