Завантажити ще

Захарова назвала польську владу русофобами і анонсувала відповідь на обмеження пересування дипломатів

Захарова назвала польську владу русофобами і анонсувала відповідь на обмеження пересування дипломатів
Фото: REUTERS

Влада країни-терориста Росії вживе заходів у відповідь на рішення Варшави обмежити пересування російських дипломатів у Польщі. Про це заявила офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова.

- Деталі поки що не відомі. Анонсовано ноту польського МЗС з подробицями ухваленого рішення. Коли отримаємо, вивчимо. І вживемо заходів у відповідь, щоб польська верхівка, що захлинулася в русофобії, сильно пошкодувала про вжиті чергові антиросійські кроки, – сказала вона.

Відносини Польщею і Росією погіршилися через війну в Україні, проте сторони зберігають дипломатичні відносини. В Польщі продовжує працювати російський посол.

  • 27 травня міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський оголосив, що російським дипломатам дозволять пересуватися лише в межах Мазовії (території на сході Польщі), а консулам – лише в тих воєводствах, де вони перебувають на посаді. На посла Росії у Польщі обмеження не поширюватимуться.
  • У 2022 році Європейський Союз скасував спрощення візового режиму для російських дипломатів, однак вони все ще можуть отримувати візи і подорожувати країнами Шенгенської зони.