Завантажити ще

Єврокомісія погодила призупинку спрощеного візового режиму для росіян, а для білорусів – залишила

Єврокомісія погодила призупинку спрощеного візового режиму для росіян, а для білорусів – залишила
Фото: Getty Images

Єврокомісія порекомендувала повністю зупинити дію угоди, яка передбачає спрощення візового режиму для громадян Росії. Відповідна заява опублікована на сайті відомства.

- Сьогодні комісія пропонує повністю призупинити дію угоди ЄС щодо спрощення візового режиму з Росією. Така країна, як Росія, що веде агресивну війну, не може претендувати на спрощення візового режиму доти, доки вона продовжує проводити свою деструктивну зовнішню політику і військову агресію проти України, - йдеться у заяві Єврокомісії.

Як зазначила єврокомісар із внутрішніх справ Ільва Йоганссон, Єврокомісія очікує затвердження Радою ЄС цього рішення протягом тижня.

- Я впевнена, що Рада ЄС швидко затвердить цю пропозицію і в понеділок зранку ми матимемо новий візовий режим щодо Росії. Пропозиція про зупинення дії угоди про спрощення візового режиму покладе край усім спрощенням для громадян Росії, які звертаються за короткостроковою візою до Шенгенської зони. Натомість будуть застосовуватись загальні правила Візового кодексу, - наголосила вона.

Також комісія прийняла пропозицію щодо невизнання російських паспортів, виданих у тимчасово окупованих регіонах України.

Громадян Білорусі виключили з документів про відміну спрощеного візового режиму

Білоруський журналіст Франтішек Вечерко написав у своєму фейсбуці, що білорусів Єврокомісія виключила з документів про зупинення спрощеного візового режиму.

- Сьогодні вже офіційно: білорусів виключили з документів про відміну спрощеного візового режиму та візових обмежень. Дякую всім, хто допоміг. Білоруси - не агресори. Білоруси борються за свою свободу та підтримують Україну! - написав він.

За його словами, візові обмеження ЄС залишає лише для офіційних делегацій Білорусі, уряду країни, адміністрації президента, чиновників та суддів.

Що буде далі?

Пропозицію Єврокомісії про відміну спрощеного візового режиму для росіян передадуть на розгляд Європейської Ради. У разі прийняття позитивного рішення документ набуде чинності наступного дня після його публікації в Офіційному журналі ЄС. Росія буде повідомлена про рішення про призупинення не пізніше, ніж за 48 годин до набрання ним чинності.