12 червня
Завантажити ще

У Міноборони заявили, що переговори щодо прийому інструкторів із Франції ще тривають

У Міноборони заявили, що переговори щодо прийому інструкторів із Франції ще тривають
Фото: Getty Images

Переговори щодо прийому українськими навчальними центрами міжнародних інструкторів ще тривають. Наразі йдуть дискусії з Францією та іншими країнами щодо цього питання, повідомили в Міністерстві оборони України.

У пресслужбі наголосили, що Україна висловила зацікавленість у перспективі прийому в Україні іноземних інструкторів у лютому 2024 року. З того часу Міноборони спільно з Генштабом «почали внутрішню роботу над відповідними документами по цьому питанню».

Відомство наголосило, що робота над документами ведеться для того, «щоб не витрачати час на узгодження бюрократичних моментів, коли буде прийнято відповідне рішення».

  • Заява міністерства зроблена на фоні слів головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського про допуск до українських навчальних центрів інструкторів з Франції. 27 травня він заявив про підписання документів, які дозволять першим французьким інструкторам невдовзі відвідати українські навчальні центри та ознайомитися з їхньою інфраструктурою та персоналом.
  • Після цього Міністерство збройних сил Франції заявило, що відправлення французьких військових інструкторів в Україну для навчання військовослужбовців ще опрацьовується.
  • 20 травня прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас також заявила, що деякі країни вже направили своїх інструкторів до України для тренування українських військових. Вона впевнена, що це не призведе до втягування НАТО у війну з Росією.