13 червня
Завантажити ще

Інструктори НАТО перебувають в Україні на свій страх і ризик, - прем'єр Естонії

Інструктори НАТО перебувають в Україні на свій страх і ризик, - прем'єр Естонії
Фото: facebook.com/kallaskaja

Деякі країни вже направили своїх інструкторів до України для тренування українських військових. Це не призведе до втягування НАТО у війну з Росією. Про це прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас сказала Financial Times, повідомила "Європейська правда".

За словами Каллас, якби російські війська напали на навчальний персонал країн НАТО в Україні, це не призвело б до автоматичної активації статті 5 про взаємну оборону. Країни, які вже тренують солдатів на місцях, роблять це на свій страх і ризик. 

- Я не можу собі уявити, що якщо там хтось постраждає, то ті, хто відправив своїх людей, скажуть: "Це стаття 5. Давайте ... бомбити Росію". Це не так працює. Це не відбувається автоматично. Тому ці страхи не мають за собою підстав, – заявила прем'єр-міністр Естонії.

Кая Каллас ще раз висловила переконання, що не бачить ризику прямого конфлікту з Росією, якщо союзники допомагатимуть Києву тренувати українських солдатів на території України.

- Російська пропаганда тільки те й робить, що говорить про війну з НАТО, тому їм не потрібен привід для цього. Що б ми не робили зі свого боку...  Якщо вони захочуть напасти, вони нападуть, – вважає вона.

В Естонії для відправки інструкторів до України потрібно схвалення парламенту, зазначила Каллас.

- Це відкрита публічна дискусія, але я думаю, що ми не повинні наразі нічого виключати, – сказала вона. 

  • У березні міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський назвав "таємницею Полішинеля" те, що військові країн НАТО присутні на території України.
  • У лютому канцлер Німеччини Олаф Шольц, аргументуючи небажання передавати Україні ракети Taurus, сказав, що "те, що британці і французи роблять з точки зору контролю цілі і підтримки контролю цілі, не можна зробити у Німеччині". Ці слова інтерпретували як натяк на присутність фахівців союзників на території України.