23 червня
Завантажити ще

Участь у Саміті миру підтвердили 90 країн, – Зеленський в Іспанії

Участь у Саміті миру підтвердили 90 країн, – Зеленський в Іспанії
Фото: president.gov.ua

У понеділок, 27 травня. Президент України, Володимир Зеленський перебуває з офіційним візитом у столиці Іспанії - Мадриді. На пресконференції із головою іспанського уряду Педро Санчесу він повідомив, що вже 90 країн підтвердили свою участь у Саміті миру, який відбудеться в Швейцарії в червні. Участь Іспанії у саміті миру стане історичною. Він подякував голові іспанського уряду Педро Санчесу за підтвердження його участі у саміті. Про це пише "Європейська правда".

-  Зараз вже 90 країн підтвердили свою участь, і ми продовжуємо працювати з лідерами світу заради ширшого представництва. Саме там, на саміті, ми побачимо, хто насправді у світі вірить у міжнародне право і готовий його дієво захищати. Кожен лідер, який не хоче продовження цієї війни та подальшої агресії Російської Федерації, може продемонструвати на саміті свою справжню зацікавленість у мирі, - сказав Зеленський.

Також Україна та Іспанія підписали угоду про співробітництво у сфері безпеки. Іспанія надасть Україні допомогу на суму 1 мільярд євро цього року та на 5 мільярдів євро до 2027 року.

- Ми підписали політичний договір, який має надзвичайну важливість. Це договір про майбутнє, який демонструє нашу рішучість надати Україні всі необхідні інструменти для забезпечення стабільності. Педро Санчес.

За його словами, угода охоплює кілька сфер співробітництва: фінансову, військову, виробничу, підтримку реконструкції та розмінування.

У США заявили, що їхня країна буде представлена на Саміті миру у Швейцарії наступного місяця, однак наразі невідомо, хто саме поїде.

Раніше президент України Володимир Зеленський закликав лідерів США і Китаю особисто взяти участь у Саміті миру.

Водночас речниця Міністерства закордонних справ (МЗС) Китаю Мао Нін під час пресконференції повідомила, що Китай підтримає конференцію, яку визнаватимуть як Росія, так й Україна, з "рівною участю всіх сторін".

Як відзначила речниця, щодо війни на території України Китай завжди дотримувався "справедливої та об'єктивної позиції" та нібито працював над просуванням мирних переговорів. Також вона відзначила, що Пекін заохочує мирне врегулювання "кризи" й виступає за проведення міжнародної мирної конференції, яку визнаватимуть Україна та Росія, з "рівною участю всіх сторін". Зокрема Китай, своєю чергою, готовий підтримувати зв'язок з міжнародною спільнотою щодо просування "політичного врегулювання кризи".

Відповідаючи на питання, чи відправить Китай делегацію на Глобальний саміт миру, Нін заявила:

- Наразі я не маю чим поділитися з цього приводу.