12 червня
Завантажити ще

ЄС ввів санкції проти трьох компаній та Медведчука

ЄС ввів санкції проти трьох компаній та Медведчука
Фото: globsec.org

Європейський Союз запровадив санкції проти «трьох організацій, які працюють на Кремль», зокрема проти колишнього народного депутата України Віктора Медведчука  і видання Voice of Europe. Про це повідомляється у соцмережі Х (Twitter) Міністерства закордонних справ Чехії.

За даними відомства, санкційний список був поповнений за пропозицією Чехії. Першим у списку значиться "Голос Європи" - російський пропагандистський інструмент, що використовується Росією зокрема, для впливу на вибори до Європарламенту. Також під санкції потрапили проросійські бізнесмени Артем Марчевський та Віктор Медведчук, які стоять за російською операцією впливу.

- Усі обмеження, які Чехія вже застосувала до юридичних осіб, тепер поширюються на всі 27 країн-членів ЄС, - йдеться в повідомленні.

Для Медведчука і Марчевського санкції означають заборону на в'їзд і транзит через усі країни-члени ЄС. Усі кошти та економічні ресурси всіх трьох юридичних осіб заморожені на всій території ЄС.

  • До цього  влада Чехії заявила про схему, в якій брав участь Віктор Медведчук. Йдеться про голоси європейських медіаплатформ, які займалися проросійською пропагандою та дезінформацією. За словами віцепрезидента Європейської комісії Віри Юрової, Європейський Союз запровадить санкції до медіаплатформи "Голос Європи", пов'язаної з Медведчуком. 
  • 16 квітня У ГУР  заявили, що у ТікТок та інших соцмережах один за одним з’являються ролики, на яких нібито українські чоловіки знімають себе на відео за кордоном на відпочинку та називають себе «ухилянтами». За даними відомства,  це частина російської інформаційної політики.