Завантажити ще

Зеленський ввів у дію санкції РНБО проти низки компаній та ЗМІ, у списку - "Яндекс.Україна", "ЮМані" та "КівіБанк"

Зеленський ввів у дію санкції РНБО проти низки компаній та ЗМІ, у списку -
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради з національної безпеки та оборони про санкції проти 68 юридичних та двох фізичних осіб. Відповідний документ опубліковано на офіційному сайті голови держави.

Згідно з указом, Україна запроваджує обмеження проти низки російських компаній та медіа, зокрема з тимчасово окупованого Криму. Серед них – великі платіжні системи "КівіБанк", "ЮМані", а також компанії "Лабораторія Касперовського", "ДокторВеб" та інші.

До списку потрапили й російські телеканали, такі як НТВ Плюс, Перший канал. Всесвітня мережа, Зірка, ТНТ Телемережа, Петербург, Рен ТВ, ТРК Крим. Також рішення РНБО торкнеться російських газет "Известия", Московський комсомолець.

Водночас у списку з 86 юридичних осіб, проти яких введені санкції, 73 зареєстровані на підконтрольній Україні території. Зокрема, під обмеження потрапили компанії "Яндекс.Україна", Webmoney.Ua", "Агентство Гарантій", "Пеймастер" та інші.

До фізичних осіб застосовуються персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи. Так, санкції терміном 10 років ухвалено проти росіян Євгена Вороніна та Олексія Федоренка. 

  • На початку квітня президент Володимир Зеленський продовжив санкції, які було запроваджено РНБО проти осіб, пов'язаних із контрабандою. У списку – одеський бізнесмен Вадим Альперін, якого в мережі називають "королем контрабанди", а також Олександр Єримічук, Юрій Кушнір, Орест Фірманюк, Віктор Шерман, Андрій Попов, Араїк Амірханян. Тоді список санкцій також потрапила низка компаній.
  • Департамент комунікацій Секретаріату Кабінету міністрів повідомив, що Україна закриє список «Міжнародні спонсори війни», який з початку повномасштабного вторгнення Росії вело Національне агентство з питань запобігання корупції.
Новини по темі: Санкції РНБО